تبلیغات
سامانه گردشگری تعاونی واحد شهرری - سفر به دریاچه میانشه
 
سامانه گردشگری تعاونی واحد شهرری
درباره وبلاگ


این سامانه با هدف تسهیل شرایط سفر و گردشگری اعضای محترم تعاونی تهیه گردیده و طرح های متنوعی برای تأمین این هدف در دستور کار می باشد .
تأمین امکانات مورد نیاز سفر بویژه مکانی مناسب جهت اسکان در محل هدف گردشگری از جمله برنامه های شرکت تعاونی می باشد .
امید است در این راه ضمن برخورداری از دعای خیر همکاارن ارجمند از توانمندی ها، مهارت ها و دانش عزیزان نیز بهره مند گردیم .

مدیر وبلاگ : مدیر عامل
نویسندگان

دریاچه میانشه
دریاچه میانشه (چورت) در موقعیت جغرافیایی N362220  و E533001 در استان مازندران و بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد.  در سال 1320 بر اثر زمین لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد ، بوجود آمده است. وسعت دریاچه حدود 2.5 هکتار است. این دریاچه به دلیل نزدیکی به روستای چورت ، دریاچه چورت هم نامیده می شود. هنگام کاهش آب ، پدیدار شدن باقیمانده درختهایی که در محل پیدایش دریاچه بوده اند منظره زیبایی را ایجاد میکند. این دریاچه یکی از زیباترین جاذبه های تفریحی استان مازندران است که از طریق راه جنگلی و همراهی یک راهنمای محلی می توان به آن رسید . متاسفانه بدلیل ناهموار بودن جاده دسترسی به دریاچه امکانات رفاهی آن بسیار ضعیف می باشد .  این دریاچه در شکاف دره‌ای با شیب زیاد قرار گرفته و دور تا دور دریاچه را پوشش‌های جنگلی بکر و درختان قدیمی در بر گرفته‌است. شکل هندسی دریاچه به شکل بیضی کشیده بوده و ژرفای آن با توجه به میزان بارش‌های فصلی متغیر است. ماهی‌های موجود در دریاچه توسط افراد محلی به دریاچه انداخته شده‌است. این دریاچه در نزدیکی منطقه طبیعی چشمه های پله‌ای باداب سورت ( که یکی دیگر از جاذبه های گردشگری زیبای این منطقه می باشد ) قرار دارد.


درصورت مشاهده خودروهای موجود در تصویر بالا ( ساحل دریاچه ) به بزرگی این دریاچه پی خواهید برد . 


دسترسی ها

برای دسترسی به دریاچه حتما از راهنمایان محلی استفاده کنید.

ضمناً بدلیل سنگلاخی بودن مسیر جنگلی استفاده از ماشین های شاسی بلند و یا کرایه نیسان از افراد محلی توصیه می شود


بهترین زمان برای سفر به میانشه ، از اواسط اردیبهشت تا اواسط تیرماه می باشد . البته این بازه زمانی بدلیل طولانی بودن روز و احتمال نبود بارندگی زمان پیشنهادی است .

در فصل پاییز ، دریاچه و جنگل آن زیبایی خیره کننده ای دارد .چشمه بوجود آورنده دریاچه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه